Насловна Вести ЈЕСЕЊИ РАСПУСТ ПРОДУЖЕН ДО КРАЈА НЕДЕЉЕ

Због неповољне епидемилошке ситуације и ширења вируса новог грипа министар просвете Жарко Обрадовић одлучио је да јесењи распуст продужи до 13. новембра. Отказане су екскурзије и рекреативна настава.
Ученици полазе у школу у понедељак 16. новембра 2009. по уобичајеном распореду, непарна смена у 14 часова, парна смена у 8 часова.

Жарко Обрадовић наводи да је јако важно да родитељи буду у контакту са школама којима морају да јаве разлоге због којих евентуално њихова деца после краја распуста нису дошла у школу.

“16. новембра на наставу треба да дођу само здрава деца, а она код којих се у међувремену констатују симптоми слични грипу треба да остану на лечењу, наравно, у договору са лекарима”, рекао је министар.

“Нама је важно да нам родитељи јаве, када почне настава, ако њихово дете случајно није дошло у школу, да знамо разлоге зашто није дошло, да бисмо у односу на то предузели одговарајуће мере”, казао је Обрадовић.

Извор: Б92