Насловна Вести ДОСИТЕЈЕВЦИ НА ФЕСТИВАЛУ НАУКЕ У НИШУ

Доситејевци су учествовали на трећем фестивалу науке у Нишу под називом "Наук није баук", 25. и 26. 02. на Електронском факултету у Нишу у организацији гимназије Светозар Марковић.

На фестивалу је било преко 400 учесника са 40 штандова из свих крајева Србије из Македоније, Бугарске, Црне Горе, Италије и Канаде.

Једина основна школа ван Ниша која је учествовала на фестивалу била је ОШ ''Доситеј Обрадовић'' из Пожаревца, која је имала поставку из физике и биологије. Текст о нашој школи изашао је у дневном листу Блиц од суботе 26.02. а слика наших ученика са министром Божидаром Ђелићем је објављена у Блицу од понедељка 01.03.2011. године.Запажен је наступ наших ученика на овом фестивалу. Гостопримство ћемо моћи да узвратимо на другом фестивалу науке у ОШ''Доситеј Обрадовић'' у Пожаревцу 20. 04. 2011. године.

Погледајте слике.