Насловна Вести ПРЕЗЕНТАЦИЈА УЏБЕНИКА ОД СТРАНЕ ИЗДАВАЧА

У складу са чланом 16. став 8. Закона о уџбеницима („Службени гласник РС“ број 68/15) издавачи су дужни да доставе свим школским управа манајмање један примерак уџбеника, ради обезбеђивања доступности уџбеника школама у поступкуизбора истих.
Смисао наведене одредбе члана 16. став 8. Закона о уџбеницима је да се свим наставницима у Републици Србији омогући да у поступку избора имају приступ сваком уџбенику који је уврштен у Листу одобрених уџбеника. На овај начин омогућено је да наставник непосредним увидом, упоређујући садржаје уџбеника различитих издавача уврштене у Листу одобрених уџбеника, изабере за своје ученике најбољи уџбеник.
Сигурни смо да ће наставници квалитено и стручно прегледати све уџбенике и да ће се приликом избора водити потребама и могућностима својих ученика.
У складу са наведеним, обавештавамо да присуство издавача, односно њихових овлашћених представника за време прегледања уџбеника на местима које је школска управа одредила, није у складу са Законом.
Место и адреса на којој ће наставници и родитељи имати могућност увида у уџбенике за Школску управу Пожаревац  је ОШ „Доситеј Обрадовић“ у Пожаревцу, сваког радног дана од 9.30 до 11.30 и од 15.00 до 17.00 сати.