Насловна Вести Писмо наставницима, ученицима и родитељима

Поштовани  наставници, ученици и родитељи наших ученика,

Налазимо се у тренуцима неизвесности, изазова али и борбе која је пред нама. У тој борби сви смо на истој страни, удружени против заједничког непријатеља, невидљивог и опасног. Зато поштујмо препоруке надлежних органа и стручних институција. Заштитимо себе и своје ближње - останимо код куће! Схватимо озбиљно и одговорно ову борбу из које можемо само на тај начин изаћи као победници. Сачувајмо своје здравље које је најважније! Истовремено, остали смо повезани увођењем наставе на даљину. Доприносом свих нас показали смо да образовно-васпитни рад може да се остварује и на други начин, ван школске зграде. Захваљујем се свима Вама на ангажовању, огромном труду  и одговорности коју сте показали, упркос ситуацији која нас је задесила. Будимо подршка једни другима, али истовремено будимо стрпљиви и толерантни. Тако ћемо превазилазити  препреке  на које будемо наилазили и изазове учења на даљину које представља новину за све нас. Идемо полако, корак по корак. Ученици су укључени у наставу од куће, родитељи прате њихов рад колико им лична организација то дозвољава, а наставници се својски труде да овај вид наставе буде што квалитетнији. Свакако да за све постоји разумевање и заједничким снагама завршићемо и ову школску годину. То је истовремено изазов за ученике и позивање на њихову одговорност, мотивисаност за учење, одржавање радних навика и неговање самосталности у раду. Најважније је да сачувате себе и да знате да је Ваша школа увек ту за Вас, сада наравно путем интернета.  На добром смо путу, наставимо тако и даље, останимо здрави!

Ваша директорка

Ивана Јоксимовић