Доситејевци у Дечијем селу Песталоци у Швајцарској

Доситејевци у Дечијем селу Песталоци у Швајцарској учествују на интеркултуралним радионицама заједно са другарима из Шапца, Прокупља, Северне Македоније и Немачке.  На радионицама се обрађују теме као што су: дечија права, толеранција, решавање конфликтних ситуација, Дан представљања Србије другим нацијама, радио емисија и друге. Уче, кувају, баве се спортом радним…

Награде поводом Дана радника

Поводом Дана радника у образовању Град Пожаревац награђује по једног запосленог из сваке школе и предшколске установе. Ове године награђена је Даница Ковачевић, наставник географије из ОШ ,,Доситеј Обрадовић“ за узузетне резултате постигнуте у образовно- васпитном раду.

Партнерство за праведно квалитетно образовање

Ученици школе ,,Доситеј Обрадовић“ заједно са ученицима из школе ,,Вук Караџић“ и са другарима школа из Шапца и Прокупља бораве Трогену у Швајцарској, у дечјем селу Песталоци у оквиру реализације пројекта ,,Партнерство за праведно квалитетно образовање“.